Bota Sport

Spaleti lë shumë titullarë në stol, Jakin bën një lëvizje! Njihuni me formacionet zyrtare të Zvicër-Itali

spaleti le shume titullare ne stol jakin ben nje levizje njihuni me formacionet zyrtare te zvicer italiZvicra dhe Italia do të hapin raundin e 1/8-ave për Europianin. Të dyja skuadrat do të përballen në orën 18:00 në “Olympiastadion”.

jhg

Kjo sfidë arbitrohet nga polaku Simon Marciniak dhe pritet të jetë e luftuar nga të dyja palët.

Spaleti ka bërë shumë ndryshime duke aktivizuar El Sharauin, Fratezi dhe Zhorzhinjo e nisin sfidën nga stoli bashkë me Dimarkon. Nga ana tjetër Jakin nuk ka bërë shumë ndryshime nga ndeshja e shkuar, teksa Embolo e nis si titullar.

LIVE

ZVICËR 0-0 ITALI

NGJARJET KRYESORE

9′-11′ Barela kërkon ndihmën mjekësore pasi duket se pëson një lëndim të lehtë dhe mund të vazhdojë ndeshjen. (VIDEO)

6′ El Sharaui merr një top të shkëlqyer, por nuk arrin ta kontrollojë si duhet dhe një mbrojtës ja largon nga këmbët.

1′ Starton dueli!

FORMACIONET ZYRTARE

dhfh

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts