Trajneri i Tiranës analizon ndeshjen: Jam i kënaqur me ekipin, na duhet fokusim

trajneri i tiranes analizon ndeshjen jam i kenaqur me ekipin na duhet fokusim

Trajneri i Tiranës, Julian Ahmataj dha opinionin e tij pas barazimit 1-1 me Erzenin.

“Keqardhje sepse kishim ndeshjen nën kontroll. Duhet të ishim më agresiv. Shkoi te goli kundërshtari me goditje standarde që na ndëshkoi në goditje të vetme, pastaj luajtëm në gjysmë fushën e tij. Jam shumë i kënaqur me atë që dha skuadra.

Specifika e Erzenit.

Specifika që luan shumë poshtë me skuadër pothuajse në 30 metrat e fundit. Ka qendërmbrojtësa me staturë. Ne kemi presuar mirë, kemi pasur mundësitë. Futbolli kështu është, portieri i tyre lojtari i ndeshjes sot, është dhe pak psikologjike.

2 ndryshime sot te Tirana. Meta dhe Jonuzi nga Kukësi.

Duke parë që Meta ka bërë shumë ndeshje dhe është djalë i ri që nuk i përballon dot. Prandaj ishin dhe ndryshimet.

Pjesa e dytë shumë e mirë.

Ne nuk kemi ngecur në shënimin e golave, menduam të ishim më të kujdesshëm, ta lodhnim kundërshtarin. Dhe në pjesën e parë kishim shumë situata.

Patrick.

Vjen nga një dëmtim shumë i gjatë, 1 vit. Ju rikthye dhe njëherë para 1 muaji dhe nuk mund të marri më shumë se 60 minuta. Ne presim shumë, e kemi quajtur blerje dhe besoj do na ndihmojë në periudhën më decisive.

Jaku meriton minuta?

Jaku ka qenë sot te U-19, nuk u aktivizua atje por ishte ne pankinë. Ndryshimi i Najdovskit i detyruar dhe nuk na dha mundësi për Jakun. E kemi në projekt atë dhe një grup të rinjsh që janë te U-19 dhe Akademia Tirana.

Klasifikimi poshtë para derbit.

Situata ka qenë dhe e njëjtë para 2-3 muajsh dhe krijuam shkëputjen nga poshtë, Tani kemi ngelur të gjitha aty dhe duhet përqëndrim.