Tronditet sërish Bayern Munich, Freiburg “asist” Leverkusen, tani Tuchel rrezikon shkarkimin (VIDEO)

tronditet serish bayern munich freiburg asist leverkusen tani tuchel rrezikon shkarkimin video

Bayern Munich nuk gjen qetësi, vijon sezonin me ulje ngritje të forta, këtë herë duke u ndalur në një barazim dramatik 2-2 përballë Freiburg, një “X” që praktikisht i nxjerr nga gara për titull në Bundesligë, për momentin Leverkusen e sheh veten plus 7 pikë, për më tepër me një ndeshje më pak. Vendasit i befasuan që në minutën e 12-të, me Gunter që dërgoi topin në rrjetë pas një aksioni të gjatë ku Neuer u dorëzua në tentativën e tretë.

[embedded content]

Ekipi i Tuchel u rikthyer shpejt në lojë, me Tel që barazoi shifrat në minutën e 35-te me një ekzekutim plot klas. Me fillimin e pjesës së dytë, Bayern Munich krijoi iluzionin se gjithçka do të rikthehej në rrjedhën logjike teksa Musiala bëri lëmsh të gjithë prapavijën e Freiburg duke kaluar Bayern në avantazh. Nuk ishte e thënë që Bayern të dilte me pikë të plota nga kjo transfertë pasi në minutën e 87-të, Holer me një super gol barazoi shifrat në 2-2, rezultat që mbeti i pandryshuar deri në fund.

Tuchel
Tuchel

Ky barazim sjell dhe një herë diskutimin mbi të ardhmen e Thomas Tuchel, ku ideja për të ndërprerë bashkëpunimin përpara fundit të këtij sezoni po merr më shumë kuota, përcaktues pritet të jetë sfida kundër Lazio-s në Champions League.