Kosova

Vajza 13-vjeçare nga Kosova dyshohet se u dhunua nga dy persona, të dyshuarit arrestohen

vajza 13 vjecare nga kosova dyshohet se u dhunua nga dy persona te dyshuarit arrestohen
vajza 13 vjecare nga kosova dyshohet se u dhunua nga dy persona te dyshuarit arrestohen

Një vajzë 13-vjeçe, dyshohet se është dhunuar nga dy persona të moshës madhore.

Të dyshuarit janë arrestuar nga policia dhe të njëjtit me urdhër të prokurorit janë ndaluar për 48 orë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë rajonale të Pejës, Fadil Gashi.

“Dje me datën 10 mars, viktima (fëmijë), është raportuar si person i zhdukur në stacionin policor në Malishevë. Policia ka identifiku lokacionin ku gjendet, ku dyshohet se është dhunuar viktima, janë arrestuar të dyshuarit janë intervistu dhe pas intervistimit me urdhër të janë ndaluar për 48 orë, rasti është duke u hetuar”, tha Gashi për Express.

Rasti është hapur si “dhunim”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts