Bota

Vendet e BE-së janë të gatshme të bien dakord për sanksione të reja kundër Rusisë deri më 27 qershor

vendet e be se jane te gatshme te bien dakord per sanksione te reja kunder rusise deri me 27 qershor
vendet e be se jane te gatshme te bien dakord per sanksione te reja kunder rusise deri me 27 qershor

Vendet e BE-së synojnë të bien dakord për një paketë të re, të 14-të sanksionesh kundër Rusisë deri në fillimin e samitit të BE-së më 27 qershor, sipas EUobserver.

Shtetet evropiane duan të bien dakord për kufizimet përpara se Hungaria të marrë presidencën e BE-së më 1 korrik.

Sanksionet mund të përfshijnë kufizime në transportin e gazit rus. Pritet që lista e individëve që do të jenë subjekt i sanksioneve evropiane të zgjerohet. Për më tepër, kufizime më të rrepta do të futen në aktivitetet e filialeve evropiane që bëjnë biznes në Federatën Ruse.

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts