VIDEO/ Anglia realizon ndaj Sllovakisë, VAR anulon golin

video anglia realizon ndaj sllovakise var anulon golin

Sllovakia po udhëheq ndaj Anglisë (0-1). Të besuarit e trajnerit Calzona ndëshkuan britanikët në minutën e 25-të, me anë të Shcranz, i cili finalizoi në mënyrë perfekte një aksion të bukur.

Minutat e para ishin mjaft tĂ« luftuara, tĂ« dyja skuadrat u pĂ«rpoqĂ«n qĂ« tĂ« krijojnĂ« mundĂ«si, duke bĂ«rĂ« kĂ«shtu qĂ« ndeshja  tĂ« jetĂ« mjaft interesante. Ekipi i Southgate pretendoi penallti (23’) pas njĂ« rrĂ«zimi nĂ« zonĂ«, por pas njĂ« kontrolli me VAR, arbitri turk Meler sinjalizoi vijimin e lojĂ«s.

Në fillimin e pjesës së dytë, Foden vendosi ekuilibrat por goli u anulua për shkak të një pozicioni jashtë loje.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.