Sport

VIDEO/ Arsenali nuk përfiton nga gabimi i Liverpool, Aston Villa shkëlqen në Londër

video arsenali nuk perfiton nga gabimi i liverpool aston villa shkelqen ne londer
video arsenali nuk perfiton nga gabimi i liverpool aston villa shkelqen ne londer

Hap fals i Arsenalit në garën për titullin kampion. Gooners u mundën 0-2 në shtëpi, nga Aston Villa, takim ky i luajtur këtë pasdite.

Se do të ishte një ndeshje e vështirë për ekipin e Artetas u pa që në pjesën e parë, me mysafirët që u treguan disa herë të rrezikshëm. Në pjesën e dytë, ekipi nga Birmingham triumfoi pas golave të realizuar nga Bailey dhe Watkins.

Arsenali renditet në vendin e dytë me 71 pikë, duke mos përfituar kështu nga gafa e Liverpool sot ndaj Palace. Ky ishte takimi i fundit për sot, i vlefshëm për Premier League.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts