VIDEO/ Asist në golin vendimtar, lojtari shqiptar ndihmon skuadrën për kualifikimin në Conference League

video asist ne golin vendimtar lojtari shqiptar ndihmon skuadren per kualifikimin ne conference league

Dinamo Zagreb eliminoi Betis nga Conference League. Ndeshja në Spanjë kishte përfunduar 1-0 për kroatët, ndërsa sonte barazimi 1-1 i dhuroi një biletë për në fazën tjetër skuadrës nga Zagrebi.

Në takimin e sotëm, të luajtur në  Stadion Maksimir (Zagreb), protagonist ishte një lojtar shqiptar. Arbër Hoxha dha asist te goli i Kanekos në llogari të Dinamos së Zagrebit, në minutën e 59-të. Hoxha luajti 86 minuta, ndërsa nga SofaScore u vlerësua me notën 7.4.

Për 25-vjeçarin është asisti i parë me fanellën e skuadrës së re, ekip në të cilin u transferua në merkaton e janarit. Dinamo e Zagrebit do të njihet me rivalin në fazën tjetër pas shortit që do të hidhet të premten më 23 shkurt në Shtëpinë e Futbollit Evropian në Nyon, Zvicër.