VIDEO/ Barcelona triumfon në “El Classico” ndaj Realit, 3 gola në SHBA

video barcelona triumfon ne el classico ndaj realit 3 gola ne shba

Barcelona triumfon 2-1 ndaj Real Madrid, në një ndeshje miqësore spektakolare të luajtur në SHBA. Një “El Classico” me të vërtetë e bukur, me aromë speciale, për tifozët që me siguri nuk mbetën të zhgënjyer.

Ndeshja nisi me ritëm të lartë, me të dy skuadrat që u vendosën në kërkim të golit që në fillim. Në minutën e 23-tën, Guler realizoi golin e parë të takimit, por nuk pati festë, pasi arbitri e anuloi për pozicion të parregullt. Në të 37-tën, Endrik pati një rast të mirë, gjithsesi nuk u tregua i saktë.

Për të ardhur te goli i parë i takimit, në të 42-tën, Leëandoëski shërbeu mjaft mirë për te Viktor, i cili nga fare pranë nuk e kishte të vështirë të shtynte topin drejt rrjetës. Në minutën e 54-të, ekipi i Flick dyfishoi shifrat, Viktor sërish protagonist , me sulmuesin 22 vjeçar që nuhati mjaft mirë një asist të Vales nga krahët. Los Blancos shkuartuan shifrat në të 82-tën me Paz, por tepër vonë, pa mundur dot t’i ndryshojnë udhë rrjedhës së takimit.

Përpara se të bëhet gati për finalen e Superkupës ndaj Atalantës, të besuarit e Ancelottit kanë në program një ndeshje miqësore ndaj Chelseat. Në krahun tjetër, Barça sfidon Milanin dhe Monakon, dy teste të rëndësishme para fillimit të La Liga.