VIDEO/ De Rossi “rilind” Romën, tjetër triumf në kampionat

video de rossi rilind romen tjeter triumf ne kampionat

Roma duket se ka rilindur nën drejtimin e De Rossit. Kryeqytetasit morën triumfin e 3-të radhazi, këtë herë duke mundur pastër në Olimpico Cagliarin me shifrat 4-0.

Vendasit realizuan shumë shpejt, që në minutën e dytë me Pellegrinin. Brenda pjesës së parë, Lukaku me shokë dyfishuan shifrat, me anë të Dybala. Mysafirët nga Sardenga pretenduan për penallti në fundin e pjesës së parë. Arbitri Marcenaro akordoi 11-metërshin për prekje me dorë, por ktheu mbrapsht vendimin, pas një rishikimi me VAR.

Në pjesën e dytë nuk u ndal festivali i golave, Dybala kompletoi dopietën, ndërsa më pas pati Hujisen shënoi emrin në listën e golashënuesve.