Bota Sport

VIDEO/ Eraldo Çinari e nis me dygolësh kampionatin, sulmuesi vazhdon të shkëlqejë me ekipin armen

video eraldo cinari e nis me dygolesh kampionatin sulmuesi vazhdon te shkelqeje me ekipin armen

Eraldo Çinari po luan rolin e protagonistit që në ndeshjet e tij të para me skuadrën armene të Noah ku është transferuar gjatë merkatos së verës, pasi u largua nga Shkëndija. Pasi gjeti golin në Europë me këtë ekip, ai ka tundur rrjetën edhe në ndeshjen e parë të kampionatit që Noah luante në transfertë ndaj Shirak.

bandicam-2024-08-11-18-34-35-664

Çinari, i rreshtuar mes titullarëve, çoi rezultatin në 2-0 për ekipin e tij kur regjistrohej minuta e 19 e sfidës, duke e nisur me këmbën e mbarë kampionatin.

Ndërkohë, në minutën e 53-të erdhi edhe goli i dytë i sulmuesit shqiptar, i cili çoi shifrat në 3-0 për ekipin e Noah, duke vulosur kështu në mënyrën më të mirë të mundshme debutimin e tij në kampionatin armen.