Sport

VIDEO/ Festë “e çmendur” te Leverkusen në dhomat e zhveshjes, Xhaka me shokë nuk përmbahen pas fitores së titullit historik

video feste e cmendur te leverkusen ne dhomat e zhveshjes xhaka me shoke nuk permbahen pas fitores se titullit historik
video feste e cmendur te leverkusen ne dhomat e zhveshjes xhaka me shoke nuk permbahen pas fitores se titullit historik

Leverkusen fitoi titullin kampion në Bundesligë, për herë të parë në histori. Ekipi i drejtuar nga Xabi Alonso shkëlqeu këtë sezon, duke ia dalë të lërë mbrapa në rënditje edhe Bayern.

Menjëherë pas vërshëllimës së arbitrit (pas fitores ndaj Werder), tifozët dhe lojtarët kanë shpërthyer në festë, pasi matematikisht siguruan trofeun e Bundesligës. Siç shihet, mesfushori me origjinë shqiptarë, Granit Xhaka nuk përmbahet në dhomat e zhveshjes.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts