VIDEO/ Fitore karakteri, Vllaznia thyen kryesuesit e Egnatias

video fitore karakteri vllaznia thyen kryesuesit e egnatias

Vllaznia fiton 2-1 ndaj Egnatias nĂ« shtĂ«pi, nĂ« pĂ«rballjen e javĂ«s sĂ« 24 tĂ« Superiores. ShkodranĂ«t e filluan ndeshjen me “marshin e pestĂ«â€ dhe ia dolĂ«n tĂ« zhbllokojnĂ« takimin qĂ« nĂ« minutĂ«n e 3-tĂ« me Bekim Balaj. Skuadra nga Rrogozhina nuk u pajtua assesi me rezultatin dhe u kundĂ«rpĂ«rgjigj me NdrecĂ«n, nĂ« minutĂ«n e 27-tĂ«.  NjĂ« goditje e Balaj nĂ« minutĂ«n e 54-tĂ« i dhuroi golin e avantazhit skuadrĂ«s sĂ« Qatip Osmanit.

Pak mĂ« vonĂ«, Vllaznia shfaq pakĂ«naqĂ«si ndaj arbitrimit, pas njĂ« ndĂ«rhyrje tĂ« Xhemajlit ndaj ÇobĂ«s. Xhemajli, i ndĂ«shkuar me karton tĂ« verdhĂ« nĂ« fillim tĂ« sfidĂ«s, mund tĂ« kishte mbyllur ndeshjen pĂ«rpara kohe, por kryesori vendosi qĂ« gjithçka ishte e rregullt. PavarĂ«sisht 5 minutave shtesĂ«, rezultati mbeti i pandryshuar deri nĂ« fund. Vllaznia renditet nĂ« vendin e 3-tĂ« me 40 pikĂ«, 8 pikĂ« mĂ« pak se Egnatia kryesuese.