VIDEO/ Fitorja e 4-të radhazi për të kuqtë, Liverpuli mposht Çelsin dhe i merr Sitit kreun e Premier Ligës

video fitorja e 4 te radhazi per te kuqte liverpuli mposht celsin dhe i merr sitit kreun e premier liges

Liverpuli mposhti Çelsin me shifrat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në Premier Ligë.liverpulDueli u zhbllokua në minutën e 29-të nga Salah nga pika e bardhë e penalltisë. Më pas Kodi Gakpo i dyfishoi shifrat por goli u anulua për pozicion jashtë loje. Kështu pjesa e parë u mbyll me shifrat 1-0.

Në pjesën e dytë, respektivisht në minutën e 49-të Xhekson riktheu baraspeshën për blutë e Londrës. Festa e tyre nuk zgjati shumë pasi Xhons kaloi sërish në avantazh të kuqtë.

Me këtë fitore, skuadra e Arne Slot rimerr kreun e Premier Ligës duke u renditur me 21 pikë ndërsa ekipi i Mareskës mbetet në vendin e 6-të me 14-të pikë.

LIVERPUL 2-1 ÇELSI

29′ Salah (P), 52′ Xhons/ 49′ Xhekson