VIDEO/ Gol me parabol, sulmuesi shqiptar dhuron show në Rumani

video gol me parabol sulmuesi shqiptar dhuron show ne rumani

Sulmuesi shqiptar i Kosovës, Astrit Selmani, gjeti rrugën e rrjetës në elitën e futbollit rumun, me fanellën e Dinamo Bukureshtit në duelin ndaj Botosanit.

26-vjeçari shĂ«noi fillimisht nĂ« minutĂ«n e 37-tĂ«, por goli u anulua pĂ«r pozicion jashtĂ« loje, ndĂ«rkohĂ« qĂ« nĂ« minutĂ«n e 45+2’, pas asistit tĂ« Gnahore, me njĂ« parabol mjaft tĂ« bukur, kaloi portierin kundĂ«rshtar duke gjetur rrugĂ«n e rrjetĂ«s.   FalĂ« golit tĂ« Selmanit, pjesa e parĂ« u mbyll me shifrat 1-1. Interesant Ă«shtĂ« fakti se ky ishte goli i parĂ« pĂ«r shqiptarin e KosovĂ«s, nĂ« 9 ndeshje qĂ« Ă«shtĂ« aktivizuar me fanellĂ«n e Dinamo Bukureshtit. Vlen tĂ« theksohet fakti se nĂ« tĂ« kaluarĂ«n 26-vjeçari ka qenĂ« pjesĂ« e Goteborg, Midtjuland, Hamarbit, si dhe Varber dhe Hapoel Beer Sheva.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.