Bota Sport

VIDEO/ Goli i parë i sulmuesit shqiptar nuk mjafton për ta ndalur, Leverkuseni u kthehet fitoreve bindëse në Bundesligë

video goli i pare i sulmuesit shqiptar nuk mjafton per ta ndalur leverkuseni u kthehet fitoreve bindese ne bundeslige

Bajer Leverkusen u është kthyer përsëri fitoreve bindëse në Bundesligë, duke lënë pas krahëve humbjen që pësoi përballë Lajpcigut në ndeshjen para pauzës së kombëtareve. Skuadra e Çabi Alonsos triumfoi sot në transfertë përballë Hofenhajmit me shifrat 4-1.

asddsdsaadadsadsads

Terrier dhe Boinface bënë që rezultati të shkonte në 2-0 pa kaluar 30 minuta e para. Në minutën e 37-të, shenjë në këtë ndeshje la edhe Mërgim Berisha, i cili kthyer pas dëmtimit të gjatë në fushat e lojës, ia doli më në fund të shënonte golin e tij të parë për këtë sezon me fanellën e Hofenhajm duke shkurtuar diferencën.

Megjithatë, Virc dhe përsëri Boniface shënuan përsëri në portën e Hofenhajm, duke siguruar një fitore të thellë 4-1 për kampionët në fuqi.