Bota Sport

VIDEO/ Imobile shkëlqen me dopietë, Muçi nuk preferohet nga trajneri! Beshiktashi turpëron me 5 gola Gallatasarain në finalen e Superkupës

video imobile shkelqen me dopiete muci nuk preferohet nga trajneri beshiktashi turperon me 5 gola gallatasarain ne finalen e superkupes

Mbrëmje magjike për Beshiktashin! Skuadra bardhezi ka turpëruar me rezultatin 0-5, kampionët e Gallatasarait në finalen e Superkupës, në një mbrëmje që rezultoi makthi për Ikardin & CO.

beshiktash

Ylii i Beshiktashit ishte Çiro Imobile, i cili debutoi me dopietë! Golin e parë italiani e shënoi në sekondën e 21-të, ndërsa të dytin në minutën e 81-të nga pika e bardhe e penalltisë.

Svenson, Rafa Silva dhe Hekimoglu kompletuan “manitën” për skuadrën e  Van Bronckhorst. Titullar në këtë duel u aktivizua Milot Rashica, i cili qëndroi në fushë 86 minuta, ndërkohë që Ernest Muçi nuk u preferua asnjë minutë nga trajneri holandez, duke e ndjekur finalen e Superkupës nga stoli. Një humbje e rëndë kjo për Gallatasarain, që nuk do të kapërdihet lehtë.

GOLAT E NDESHJES: VIDEO