Bota Sport

VIDEO/ Ndeshje dramatike me 6 gola! Milani çedon ndaj Salernitanës në lamturmirën e Piolit dhe Zhirusë

video ndeshje dramatike me 6 gola milani cedon ndaj salernitanes ne lamturmiren e piolit dhe zhiruseMilani nuk shkoi më shumë se barazimi 3-3 në duelin ndaj Salernitanës, që ishte dhe e fundit për kuqezinjtë në këtë sezon të Serisë A.

AC Milan's French forward Olivier Giroud (L) and AC Milan's Italian coach Stefano Pioli (R) celebrate the victory after the Italian Serie A football match between AC Milan and Inter Milan at the San Siro stadium in Milan on September 3, 2022. (Photo by Isabella BONOTTO / AFP) (Photo by ISABELLA BONOTTO/AFP via Getty Images)
AC Milan’s French forward Olivier Giroud (L) and AC Milan’s Italian coach Stefano Pioli (R) celebrate the victory after the Italian Serie A football match between AC Milan and Inter Milan at the San Siro stadium in Milan on September 3, 2022. (Photo by Isabella BONOTTO / AFP) (Photo by ISABELLA BONOTTO/AFP via Getty Images)

Një përballje dramatike, ku u shënuan plot 6 gola. Edhe pse milanistët ishin dy herë në avantazh të dyfishtë, nuk arritën të menaxhonin epërsinë, teksa në fund, miqtë, të cilët e mbyllën kampionatin në vendin e fundit, arritën të shënonin dy gola. 

Kjo ishte ndeshja e lamtumirës edhe për trajnerin Pioli dhe sulmuesin Zhiru, të cilët nuk do të jenë më pjesë e Milanit.  

FT: MILAN – SALERNITANA  3-3

Leao 22′, Zhiru 28′, Kalabria 77′ / Simi 64′, 89′, Sambia 87′

GOLI I DYTË I SIMIT: VIDEO 

GOLI I SAMBIA: VIDEO

GOLI I KALABRIAS: VIDEO 

GOLI I SIMIT: VIDEO 

GOLI I ZHIRU: VIDEO

GOLI I LEAOS: VIDEO 

FORMACIONET ZYRTARE:  

formacionet-zyrtare1

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts