Sport

VIDEO/ Roma dhe Liverpool shkëlqejnë në Europa League, Leverkusen shmang humbjen

video roma dhe liverpool shkelqejne ne europa league leverkusen shmang humbjen
video roma dhe liverpool shkelqejne ne europa league leverkusen shmang humbjen

Europa League zbriti në fushë sot pasdite, për të luajtur disa nga ndeshjet e fazës 1/8.Liverpool është me një këmbë në fazën tjetër, pasi triumfoi 1-5 ndaj Spartës së Pragës në aktin e parë. The Reds zhbllokuan shumë shpejt llogaritë, që në minutën e gjashtë, me Mac Allister që shndërroi në gol një penallti. Nunez, me një goditje fantastike nga distanca dyfishoi shifrat në të 25-tën. Ekipi i Klopp thelloi diferencat në të 45-tën, sërish Nunez.

Çekët u “zgjuan” në fillimin e pjesës së dytë dhe ngushtuan shifrat pas një autogoli të Bradley. Asgjë për t’u shqetësuar për Liverpool, që e ktheu sfidën në një “festival” golash, këtë herë “tundën rrjetën” Diaz dhe Szoboszlai.

Roma fitoi pastër 4-0 ndaj Brighton, duke argëtuar kështu tifozët në shkallët e stadiumit në “Olimpico”. Një top perfekt i Paredes për Dybalan, u shfrytëzua në maksimum nga ky i fundit, ku për konfirmimin e golit u nevojit ndërhyrja e sistemit VAR. Brenda fraksionit të parë, Lukaku përfitoi nga një gabim i prapavijës, për të çuar ekipin në epërsi të dyfishtë në dhomat e zhveshjes.  Në 45-minutat e dyta, emrin në listën e golashënuesve e vendosën edhe Mancini e Cristante. Befasi në Azerbajxhan, teksa Qarabag barazoi  2-2 me Leverkusen, me “aspirinat” që vetëm në  fund realizuan golin e dytë.

Në Conference League, sukses i madh i Lille 0-3 në Austri ndaj Sturm Graz, ndërsa Olympiacos u imponua në Greqi me shifrat 1-4 ndaj Maccabi Tel Aviv.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts