Bota Sport

VIDEO/ Spektakël bardhezi, Juventusi i Tiago Motës likuidon me 3 gola Veronën

video spektakel bardhezi juventusi i tiago motes likuidon me 3 gola veronen

Spektakël bardhezi! Juventusi regjistroi një tjetër fitore bindëse në kampionat, teksa mbrëmjen e sotme mposhti Veronën, me rezultatin 0-3, në duelin që u dominua nga skuadra e Tiago Motës.

JUVENTUS

Ishte serbi Dushan Vlahoviç, ai i cili në minutën e 28-të, hapi serinë e golave, ndërkohë që 11 minuta më vonë ishte mbrojtësi i djathtë Savona, i cili dyfishoi shifrat, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 0-2.

Për të “vulosur” rezultatin 0-3 mendoi sërish Vlahoviç, i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 53-të.

Në dy ndeshjen e para të kampionatit, Juventusi ka marrë 6 pikë të plota, duke shënuar 6 gola dhe duke mos pësuar asnjë.  Në duelin e radhës bardhezinjtë do të përballen me Romën e De Rosit në shtëpi.