Bota

Vritet komandanti i Hezbollahut në sulmin izraelit

vritet komandanti i hezbollahut ne sulmin izraelit
vritet komandanti i hezbollahut ne sulmin izraelit

Një komandant në terren i Hezbollahut është vrarë në një bastisje izraelite në një makinë në zonën Tire të Libanit jugor.

Lajmi është bërë i ditur nga kanali televiziv saudit Al-Hadth. Për transmetuesin Al-Arabiya, thuhet se shënjestër e sulmeve të ushtrisë izraelite është bërë Muhammad Ahmed Ayoub.

Ndonëse ndërkombëtarët kanë bërë thirrje për armëpushim, Izraeli dhe Hamasi nuk kanë arritur në dakordësi.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts