Shqiperia

Zjarri në Shkodër i mori jetën 52-vjeçarit brenda banesës, flet fqinji: Gruaja doli jashtë duke kërkuar ndihmë. Zjarrfikësit erdhën pas 40 minutash

zjarri ne shkoder i mori jeten 52 vjecarit brenda baneses flet fqinji gruaja doli jashte duke kerkuar ndihme zjarrfikesit erdhen pas 40 minutash
zjarri ne shkoder i mori jeten 52 vjecarit brenda baneses flet fqinji gruaja doli jashte duke kerkuar ndihme zjarrfikesit erdhen pas 40 minutash

Një 52 vjeçar humbi jetën pasi nuk mundi t’i shpëtonte flakëve te zjarrit që përfshinë banesën e tij në lagjen Zogaj, në Shkodër, ndërsa bashkëshortja arriti të dilte pa pësuar dëmtime. Ngjarja u regjistrua në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele.

Fqinji Riza Mullahu rrëfen ngjarjen se si shkoi të ndihmonte Jakup Çotjen, por fatkeqësisht ndërhyrja ishte e pamundur.

“Në orën 2 pa 15 ka dalë e shoqja jashtë duke kërkuar ndihmë se vetëm unë e kam kojshi. Thirrte duke bërtit o Riza, hajde se u dogj burri. E kam gjetur te dera. Djali mbeti shakull prej trishtimit. Kam ardh me djalë dhe me gru duke thirr emrin e të shoqit.

Nuk është përgjigj. Ka ardh djali me një shok të vetin dhe kanë kenë duke mbet nalt prej tymit. Çatinë e ka pas të veshur me katraman. Ka lajmëruar zjarrfikësen. Kanë ardh’ pas 40 minutave. Katër copë kanë ardh deri në orën 8 mund të kenë nejtë këtu derisa kanë nxjerr kufomën”, tha fqinji.

Dyshohet se zjarri ka rënë aksidentalisht, ndërsa grupi hetimor ka nisur hetimet për rrethanat e kësaj ngjarje.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts