Shqiperia

88 kryekomisarë në testim me shkrim për të fituar gradat Drejtues dhe Drejtues i Parë

88 kryekomisare ne testim me shkrim per te fituar gradat drejtues dhe drejtues i pare
88 kryekomisare ne testim me shkrim per te fituar gradat drejtues dhe drejtues i pare

Policia e Shtetit lajmëron se sot në ambientet e Akademisë së Sigurisë, po zhvillohet testimi me shkrim, për të konkurruar për gradat Drejtues dhe Drejtues i Parë.

“88 Kryekomisarë po i nënshtrohen testimit me shkrim për të fituar gradën Drejtues, ndërsa 20 Drejtues për të fituar gradën Drejtues i Parë.

Aktualisht, në strukturat e Policisë së Shtetit, janë 40 vende të lira për Drejtues dhe 12 vende të lira për Drejtues të Parë.  Javës tjetër do të zhvillohet edhe testimi me shkrim, për të konkurruar për gradat Komisar dhe Kryekomisar”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i policisë:

Sot, në ambientet e Akademisë së Sigurisë, po zhvillohet testimi me shkrim, për të konkurruar për gradat Drejtues dhe Drejtues i Parë.

88 Kryekomisarë po i nënshtrohen testimit me shkrim për të fituar gradën Drejtues, ndërsa 20 Drejtues për të fituar gradën Drejtues i Parë.

Aktualisht, në strukturat e Policisë së Shtetit, janë 40 vende të lira për Drejtues dhe 12 vende të lira për Drejtues të Parë.

Javës tjetër do të zhvillohet edhe testimi me shkrim, për të konkurruar për gradat Komisar dhe Kryekomisar.

Procesi po monitorohet nga Drejtoria e Standardeve Profesionale në Drejtorinë e Përgjithshme e Policisë së Shtetit dhe po mbikëqyret nga AMP dhe përfaqësues të misioneve ndërkombëtare që asistojnë Policinë e Shtetit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts