VIDEO/ U aktivizuan të dy titullarë, Muçi fiton “derbin” me Manajn në… Turqi

video u aktivizuan te dy titullare muci fiton derbin me manajn ne turqi

Beshiktashi mposhti Sivasporin me rezultatin 2-0, në duelin e vlefshëm për javën e katërt të Superligës së Turqisë, ku titullar u aktivizuan Ernest Muçi, Rei Manaj si dhe Milot Rashica.

MixCollage-01-Sep-2024-11-02-PM-5436

Ishin Muçi dhe Rashica, ata që festuan në fund, ndërkohë që Manaj, ende nuk ka gjetur golin e parë në këtë edicion me Sivasporin.

Imobile në minutën e 27-të me penallti dhe Fernandes në minutën e 89-të ishin autorët e golave të Beshiktshin, ndërkohë që Muçi qëndroi në fushë 62 minuta, duke i lënë vendin Kiliçsoit.

Manaj e mbylli të gjithë takimin në fushë, ndërsa Rashica u zëvendësua në minutën e 90+2’.

Një 3 pikësh i artë ky për Beshiktashin që ka zhvilluar 3 ndeshje duke marrë pikë të plota, ndërsa Sivaspori në 4 ndeshje ka siguruar 4 pikë.

GOLAT E NDESHJES: VIDEO