Bota

Agjencia e OKB: Rreth 200 punonjës tanë humbën jetë si pasojë e sulmeve të Izraelit në Gaza

agjencia e okb rreth 200 punonjes tane humben jete si pasoje e sulmeve te izraelit ne gaza
agjencia e okb rreth 200 punonjes tane humben jete si pasoje e sulmeve te izraelit ne gaza

Agjencia e OKB, UNRWA, k deklaruar se rreth 200 punonjës të saj kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të Izraelit në Gaza.

Kjo agjenci raporton se ky është numri më i laftë i punonjësve të vrarë ndonjëherë, ndërsa shton se pavarësisht humb je së jetëve të 193 punonjësve, janë vrarë edhe të paktën 497 persona të vendosur brenda objekteve të ndërtuara nga UNRWA.

“Pavarësisht kësaj, kolegët tanë vazhdojnë të punojnë për të mbështetur familjet dhe për të ofruar ndihmë në mes të krizës së tmerrshme humanitare”, thotë agjencia e OKB-së.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts