Shqiperia

Agron Shehaj denoncon: Qeveria hoqi një pjesë të Parkut Kombëtar të Butrintit, ia dha Gjiknurit. Ish-ministrja…

agron shehaj denoncon qeveria hoqi nje pjese te parkut kombetar te butrintit ia dha gjiknurit ish ministrja
agron shehaj denoncon qeveria hoqi nje pjese te parkut kombetar te butrintit ia dha gjiknurit ish ministrja

Deputeti i pavarur, Agron Shehaj ka lëshuar akuza në drejtim të qeverisë, si dhe ish-ministrit Damian Gjiknuri se po merr një pjesë nga Parku kombëtar i Butrintit.

Po ashtu ai akuzoi dhe ish-ministren Olta Xhaçka, që sipas tij po ndërton resort në plazhin e Dhërmiut.

“Kjo është ajo pika e vogël që fliste ministrja e Kulturës, ajo ishte pjesë e parkut Kombëtar të Butrintit. Qeveria e hoqi nga Parku e ja dha Gjiknurit. Plazhi i Dhërmiut, ministra hyri në Politikë me xhepa bosh por tani po ndërton një resort. Ndaj u shty ligji për investimet strategjike. Këta kanë vetëm një qëllim të kapin çdo gjë që ka vlerë në bregdetin e vendit dhe të ndërtojnë për veten e tyre dhe familjet e tyre.”, tha ai.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts