Shqiperia

“Investimet strategjike”, Bardhi: Felaj sot ishte përfaqësuese e oligarkëve dhe grupeve kriminale. Nuk kishte kuorum për votim

investimet strategjike bardhi felaj sot ishte perfaqesuese e oligarkeve dhe grupeve kriminale nuk kishte kuorum per votim
investimet strategjike bardhi felaj sot ishte perfaqesuese e oligarkeve dhe grupeve kriminale nuk kishte kuorum per votim

Nënkryetari i PD Gazment Bardhi pas përfundimit të seancës.

Gazment Bardhi: Një seancë kur edhe pse sipas rregullores nuk kishte kuorum për votim, duheshim 71 deputetë, por kjo nuk ndali vrullin e zv kryetares për të miratuar ligjin për investimet, ligj që i intereson oligarkëve.

Sot në drejtim të seancës nuk ishte Ermonela Felaj por përfaqësues i pesë oligarkëve që përfitojnë nga ligji  dhe tre grupeve kriminale që përfitojnë gjithashtu. Ripërsëris që për opozitën është e rëndësishme që Parlamenti t’i kthehet normalitetit.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts