Bota

Aksident i rëndë në autostradë në Itali, 2 të vdekur e 6 të plagosur

aksident i rende ne autostrade ne itali 2 te vdekur e 6 te plagosur
aksident i rende ne autostrade ne itali 2 te vdekur e 6 te plagosur

Bilanci nga një aksident i rëndë rrugor që ndodhi në Piacenza në autostradën A1 pak para orës 08:00 ishte dy të vdekur, një i plagosur rëndë dhe pesë të tjerë në gjendje më pak të rëndë.

Në kilometrin 56, përgjatë korsisë veriore, një makinë u përplas me mjete të tjera dhe të paktën dy mjete të rënda, ndoshta për shkak të mjegullës. Në vendngjarje ndodheshin forcat zjarrfikëse të Piacenzas dhe 118 automjete, së bashku me patrullat e policisë rrugore dhe stafin teknik që menaxhon zonën.

Autostrada ka njoftuar mbylljen e përkohshme të seksionit midis kryqëzimit me A21 dhe Basso Lodigiano drejt Milanos. Në vendin e ngjarjes, trafiku aktualisht qarkullon në dy korsi dhe ka të paktën një radhë shtatë kilometra drejt Milanos. Për automjetet që vijnë nga Bolonja dhe nisen drejt Milanos, rekomandohet të merret A1 drejt Verona, pastaj A4 drejt Milanos.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts