Bota

Aksident i rëndë në Greqi/ Furgoni i drejtuar nga një shqiptar përplaset me një mjet tjetër, 2 të persona të vdekur dhe 2 të plagosur

aksident i rende ne greqi furgoni i drejtuar nga nje shqiptar perplaset me nje mjet tjeter 2 te persona te vdekur dhe 2 te plagosur


Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi mesditën e kësaj të mërkure, ku për pasojë dy persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur.

aksident

Sipas mediave greke, furgoni që drejtohej nga një shqiptar është përplasur me një tjetër makinë.

Në furgon me shqiptarin ishin edhe dy shtetas britanik. Në rrethana ende të  paqarta, shqiptari ka humbur kontrollin mbi mjet dhe është përplasur më një makinë tjetër që drejtohej nga një 57-vjeçar grek.

Greku dhe një britanik u gjetën të vdekur, ndërsa shqiptari dhe një britanik u plagosën dhe u dërguan në Spitalin e Përgjithshëm të Rodos dhe po trajtohen në gjendje të rëndë.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts