Sport

Merkato/ Juventus zyrtarizon lëvizjen e tretë në merkato, francezi Thuram vihet nën “urdhrat” e Mottës

merkato juventus zyrtarizon levizjen e trete ne merkato francezi thuram vihet nen urdhrat e mottes
merkato juventus zyrtarizon levizjen e trete ne merkato francezi thuram vihet nen urdhrat e mottes

Juventusi i Thiago Mottës po formohet, për të qenë gati për sezonin e ri, ku skuadra bardh e zi do të kërkojë të ngushtojë diferencën me Interin dhe pse jo të përfshihet në garën për titullin kampion sezonin e ardhshëm. Pas portierit Michele Di Gregorio dhe Douglas Luiz, Juventus bën zyrtare edhe goditjen e tretë të merkatos. Fjala është për Kephren Thuram që mbërrin në Torino nga Nice për shifrën e 20 milionë eurove plus pesë milionë të tjera në formën e bonuseve.

Francezi, kaloi me sukses vizitat mjekësore dhe tashmë është me të drejta të plota një lojtar i “Zonjës së Vjetër”. 23-vjeçari ka firmosur një kontratë pesëvjeçare nga e cila do të përfitojë dy milionë euro në sezon. Mesfushori do të vendoset menjëherë nën urdhrat e trajnerit Thiago Motta, teksa lojtari nuk do të marrë pjesë në ekipin e futbollit të Lojërave Olimpike, diçka që e konfirmoi edhe trajneri i Francës në këtë event, Thierry Henry.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts