Bota

“Akt terrorist”/ I buzëqeshur dhe i qetë, arrestohet i mituri që sulmoi peshkopin në Sidnej, dyshohet se…

akt terrorist i buzeqeshur dhe i qete arrestohet i mituri qe sulmoi peshkopin ne sidnej dyshohet se
akt terrorist i buzeqeshur dhe i qete arrestohet i mituri qe sulmoi peshkopin ne sidnej dyshohet se

Autoritetet australiane e ka shpallur akt terrorist sulmin e djeshëm me thikë në Sidnej, ku një peshkop dhe një prift u plagosën gjatë predikimit në një shërbese në kishë të hënën.

Policia ka arrestuar një të mitur, rreth 15 vjeç, i cili dyshohet se ka e ka kryer sulmin për arsye fetare.

Nga foto e publikuara në rrjet, duket se i riu është i buzëqeshur pas sulmit, ndërkohë që nga të pranishmit raportohet se bërtiti në arabisht ndërsa goditi me thikë peshkopin.

“Ai vazhdoi të thoshte Allah Akbar, Allah Akber”, tha i pranishmi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts