Bota

Arrestohen 22 terroristë pas operacioneve të kryera nëpër qytete të ndryshme në provincën Punjab të Pakistanit

arrestohen 22 terroriste pas operacioneve te kryera neper qytete te ndryshme ne provincen punjab te pakistanit
arrestohen 22 terroriste pas operacioneve te kryera neper qytete te ndryshme ne provincen punjab te pakistanit

Departamenti i Kundër Terrorizmit (CTD) i policisë në provincën lindore të Punjabit të Pakistanit arrestoi 22 terroristë gjatë operacioneve të bazuara në inteligjencë, tha CTD Punjab.

Personeli i CTD-së së policisë së Punjabit kreu operacione të shumta në rrethe të ndryshme të provincës në një përpjekje për të shmangur aktivitetet terroriste, duke kapur 22 terroristë, tha CTD e Punjabit në një deklaratë.

Terroristët e arrestuar i përkisnin grupeve të ndaluara, duke përfshirë Tehrik-e-Taliban Pakistan dhe Al-Kaida, tha deklarata e CTD, duke shtuar se ata po planifikonin të sulmonin organizata të ndryshme dhe zyra qeveritare në provincë.

Zbatuesit e ligjit konfiskuan gjithashtu një depo armësh, duke përfshirë eksplozivë, granata dore, detonatorë dhe bomba me mjete shpërthyese të improvizuara gjatë operacioneve.

Policia ka regjistruar raste të veçanta ndaj personave të arrestuar, të cilët janë dërguar në vend të panjohur për hetime të mëtejshme.

CTD tha se është e përkushtuar për të çrrënjosur kërcënimin e terrorizmit nga vendi dhe ka bërë përpjekje të gjithanshme për të arritur objektivat e saj.

Më herët, një zyrtar i lartë i CTD-së u vra në distriktin veriperëndimor të Vaziristanit Verior të vendit të provincës Khyber Pakhtunkhwa.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts