Shqiperia

Atentat Ardian Gjeloshit/ Nga konfliktet për biznesin, te hakmarrja, pistat ku po heton policia për krimin në Kurbin

atentat ardian gjeloshit nga konfliktet per biznesin te hakmarrja pistat ku po heton policia per krimin ne kurbin
atentat ardian gjeloshit nga konfliktet per biznesin te hakmarrja pistat ku po heton policia per krimin ne kurbin

Tri janë pistat ku po heton prokuroria në lidhje me atentatin e sotëm që kishte në shënjestër Ardian Gjeloshin.
Pista e parë janë konfliktet me biznesin me pjesëtarë të një fisi nga Pllane.

Gazetarja Klodiana Lala tha për BalkanWeb se policia si pistë të dytë po heton atë të hakmarrjes. Në 2002 është shënuar një ngjarje e rëndë ku autorë të dyshuar ishin Ardian Gjeloshi dhe vëllai i tij, Dritan Gjeloshi.

Asokohe autorët qëlluan mbi një kamionçinë dhe lanë të vrarë Marie Prengen, infermiere, nënë e 4 fëmijëve, ndërsa u plagos oficeri i FNSh Kastriot Prenga, Gjergj e Vitore Prenga. Pista e tretë lidhet me plagosjen e djalit të Ardian Gjeloshaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts