Shqiperia

Balla takon ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit: Shqipëria, anëtarë e Koalicionit Global për adresimin e Rrezikut të Drogave Sintetike

balla takon ndihmes sekretarin amerikan te shtetit shqiperia anetare e koalicionit global per adresimin e rrezikut te drogave sintetike
balla takon ndihmes sekretarin amerikan te shtetit shqiperia anetare e koalicionit global per adresimin e rrezikut te drogave sintetike

VJENË – Ministri i Brendshëm shqiptar Taulant Balla, gjatë një takimi në Vjenë, ka takuar Ndihmës Sekretarin e Shtetit Amerikan Todd Robinson dhe Drejtorin e Zyrës Ekzekutive të Presidentit të SHBA për Politikën Kombëtare të Kontrollit të Drogës Rahul Gupta.

Balla thekson në mesazhin e tij se Shqipëria është një vend anëtar i Koalicionit Global për adresimin e Rrezikut të Drogave Sintetike, i mbështetur nga SHBA.

Postimi i ministrit të Brendshëm Taulant Balla:

Shqipëria, anëtare e Koalicionit Global për adresimin e Rrezikut të Drogave Sintetike, i mbështetur nga SHBA🇺🇸🤝🇦🇱 Vienë📍me Ndihmës Sekretarin e Shtetit🇺🇸 Todd Robinson dhe me Drejtorin e Zyrës Ekzekutive të Presidentit të SHBA për Politikën Kombëtare të Kontrollit të Drogës Rahul Gupta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts