Shqiperia

Banorët i vunë flakën kodrës në Kavajë teksa tentonin të digjnin shkurre, forcat e zjarrfikëses vështirësi për të ndërhyrë

banoret i vune flaken kodres ne kavaje teksa tentonin te digjnin shkurre forcat e zjarrfikeses veshtiresi per te nderhyre
banoret i vune flaken kodres ne kavaje teksa tentonin te digjnin shkurre forcat e zjarrfikeses veshtiresi per te nderhyre

Një zjarr ka rënë mesditën e sotme në lagjen nr 4 në Kavajë, në afërsi të vendit të quajtur Kodra Ali Beut.

Gazetari Roland Karameta, bën me dije se disa persona kanë tentuar që t’i vënë flakën disa shkurreve, por zjarri ka dalë jashtë kontrollit i favorizuar nga era e fortë.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse, të cilat po përpiqen për të vënë situatën në kontroll, por terreni është malor duke u vështirësuar punën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts