Shqiperia

Berisha apo…/ Sondazhi në BalkanWeb: 60% e shqiptarëve duan një kandidat tjetër opozitar për kryeministër

berisha apo sondazhi ne balkanweb 60 e shqiptareve duan nje kandidat tjeter opozitar per kryeminister

Sondazhi i radhës online i BalkanWeb ishte i fokusuar te lëvizjet e krahuar opozitarë dhe përpjekjet për të gjetur një kandidat për kryeministër.

Kryetari i grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi ka deklaruar se opozita do të ketë një kandidat për kryeministër.

Deri në momentin kur opozita të ketë një emër konkret, nuk përjashtohet që ai të jetë Sali Berisha, ish-kryeministër për dy mandate, aktualisht me masë sigurie arrest në shtëpi për çështjen e privatizimit të kompleksit “Partizani”.

Pyetjet së sondazhit: Bardhi deklaroi se opozita do të shpallë kandidat për Kryeministër. Me kë mund të fitojë më shumë vota?

59.01% e votuesve preferojnë një kandidat tjetër opozitar.

29.9% shprehen në favor të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Dhe 10.9% nuk kanë një përgjigjie.

Sondazhi Opozita Berisha
Sondazhi Opozita Berisha
Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts