Bota

Britania e Madhe, katër djem 12 dhe 14 vjeçarë arrestohen me akuzën e përdhunimit

britania e madhe kater djem 12 dhe 14 vjecare arrestohen me akuzen e perdhunimit
britania e madhe kater djem 12 dhe 14 vjecare arrestohen me akuzen e perdhunimit

Në Britaninë e Madhe, arrestimi i katër të miturve të akuzuar për sulme seksuale shkaktoi tronditje dhe zemërim. Në Rochdale, në periferi e Mançesterit, në veriperëndim të Anglisë, policia ndaloi fëmijët, të gjithë të moshës 12 dhe 14 vjeç, pasi mori një ankesë nga një bashkëmoshatare e tyre. Viktima shumë e re foli për abuzimin që pësoi nga grupi gjatë fundjavës së kaluar.

Ekipi i psikologëve për viktimën

Të katërt dyshohet se kanë ushtruar dhunë në grup ndaj vajzës në moshën e tyre. Viktimës iu besua mbështetja e një ekipi psikologësh të vënë në dispozicion të familjes nga autoritetet hetimore të Policisë së Mançesterit. Katër të arrestuarit aktualisht qëndrojnë në paraburgim në ambientet e vëzhgimit të të miturve.

Historia ka shkaktuar shumë protesta në Angli, sepse dhuna e të rinjve është një plagë vazhdimisht në rritje në vend, veçanërisht në zonat urbane. Shqetësim dhe tmerr për atë që ndodhi jo vetëm në komunitetin lokal, por edhe në nivel kombëtar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts