Lifestyle

Çfarë ndodhi? Whatsapp bie për disa çaste në mbarë botën

cfare ndodhi whatsapp bie per disa caste ne mbare boten
cfare ndodhi whatsapp bie per disa caste ne mbare boten

Aplikacioni popullor i mesazheve WhatsApp nuk funksionoi për disa përdorues anembanë globit, sipas faqes së internetit të gjurmimit të ndërprerjeve, Downdetector.com.

Përdoruesit që përpiqeshin të identifikoheshin në aplikacion ose në uebin e WhatsApp – u përballën me një mesazh, që ndalonte përdorimin e aplikacionit.

Më shumë se 30,000 përdorues në Indi, mbi 67,000 në Mbretërinë e Bashkuar dhe 95,000 në Brazil raportuan probleme me platformën sociale. Ndërsa, tashmë Whatsapp është kthyer në normalitet.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts