Sport

Chelsea prek vijën e kuqe, duhen 100 milionë euro shitje, Broja mbetet në treg

chelsea prek vijen e kuqe duhen 100 milione euro shitje broja mbetet ne treg

Si rrallë herë Premier League qëndroi në heshtje në këtë merkato dimri, kjo për një arsye të thjeshtë, pjesa më e madhe e klubeve kanë probleme me rregullat e Fair Play Financiar, ose janë në vijën e kuqe. Chelsea është një prej tyre, një ekip që me ardhjen e Todd Boehly shpenzoi afro 1 miliardë euro duke i detyruar të qëndronin pasiv në këtë merkato dimri. Zero afrime në Londër, ndërsa u limituan vetëm duke huazuar lojtarë, një prej ishte edhe Armando Broja.

2
2

Chelsea është i detyruar që brenda 30 qershorit të shes sërish pasi klubit i duhet 100 milionë euro në hyrje, kjo është një tjetër arsye pse kërkuan me çdo kusht të shisnin Brojën madje duke i vendosur edhe një çmim të kripur 50 milionë paund, më pas e ulën deri në 35, por sërish dështuan, duke u mjaftuar vetëm me huazim te Fulham.

Cheee
Cheee

Chelsea është në garë me kohën për të shitur sërish, nga Broja te Gallagher, të gjithë janë në shitje pasi i duhen 100 milionë euro, në të kundërt rrezikojnë t’i zbriten 30 pikë ose të bien një kategori më poshtë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts