Lifestyle

Dasma merr një kthesë tragjike, të ftuarit rrahin për vdekje kamarierin për pjatën e preferuar

dasma merr nje kthese tragjike te ftuarit rrahin per vdekje kamarierin per pjaten e preferuar
dasma merr nje kthese tragjike te ftuarit rrahin per vdekje kamarierin per pjaten e preferuar

Një dasmë në Indi mori një kthesë të errët këtë javë kur të pranishmit e tërbuar sulmuan një ofrues ushqimi përpara se ai të binte për vdekje. 22-vjeçari, i quajtur Krishna Kumar, u godit nga të ftuarit të cilët ishin të mërzitur për ‘furnizimin e pamjaftueshëm’ të kerit të deles.

Ngjarja ndodhi gjatë një ceremonie në shtetin Jharkand, raportojnë mediat lokale. Pjata ishte shumë e kërkuar dhe pasi të ftuarit e hëngrën atë, Kumar thuhet se u tha atyre se nuk ishte në gjendje të shërbente më asnjë porcion.

Trupi i tij thuhet se u zbulua të mërkurën në mëngjes pasi festa e dasmës u zhvillua të enjten më parë. Ngjarja ndodhi rreth orës 1:30 të mëngjesit të asaj nate në fshatin Huppu, rreth 40 milje nga kryeqyteti i shtetit Ranchi.

Pas një ekzaminimi pas vdekjes, familja e të riut ka marrë trupin e tij. Ndaj mikpritësit si dhe ndaj dy baballarëve të nuses dhe dhëndrit është bërë kallëzim penal. Policia po heton vdekjen, por thanë se ende nuk ka të arrestuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts