Kosova

Deklaroi se ka pajtueshmëri për çështjen e dinarit, Beogradi përgënjeshtron Osmanin: Gënjen! Asnjë marrëveshje nuk është arritur

deklaroi se ka pajtueshmeri per ceshtjen e dinarit beogradi pergenjeshtron osmanin genjen asnje marreveshje nuk eshte arritur
deklaroi se ka pajtueshmeri per ceshtjen e dinarit beogradi pergenjeshtron osmanin genjen asnje marreveshje nuk eshte arritur

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe Petar Petkoviç, ka akuzuar sot Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, duke e cilësuar atë si “gënjeshtare” pas deklaratës së saj për dinarin serb.

“Çfarë do të thoshte populli ynë, Vjosa Osmani gënjen si qen! Asnjë marrëveshje për dinarin nuk është arritur, dhe ata që janë të fortë dhe të fuqishëm po bëjnë vetëm se po i imponojnë zgjidhje popullit serb në Kosovë dhe Metohi”, shkroi Petkoviç në rrjetin social “X”.

Osmani deklaroi më herët sot se çështja e dinarit serb në Kosovë duhet të zgjidhet me urgjencë dhe se tashmë ekziston pajtueshmëri për një pjesë të propozimit amerikan për këtë diskutim.

Sipas saj, do të ishte ishte nëse do të arrihej një marrëveshje në Bruksel, më 19 mars, në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts