Sport

Pësoi atak kardiak, Fiorentina tregon për gjendjen shëndetësore të drejtorit Barone

pesoi atak kardiak fiorentina tregon per gjendjen shendetesore te drejtorit barone
pesoi atak kardiak fiorentina tregon per gjendjen shendetesore te drejtorit barone

Administratori i Fiorentinës, Joe Barone, pësoi një atak kardiak të dielën, duke u dërguar kështu me urgjencë në spital. Klubi vjolë, nëpërmjet një rrjetet sociale, ka treguar për gjendjen shëndetësore të Barones.

“Joe Barone mbetet i shtruar në terapi intensive në repartin e kardio-kirurgjisë, të spitalit San Raffaele të Milanos në kushte klinike kritike, si pasojë e atakut kardiak të pësuar një ditë më parë. Organet jetësore po mbështetet nga pajisje artificiale dhe çdo parashikim për gjendjen e tij shëndetësore është i papërshtatshëm aktualisht” – shkruan klubi.

Kujtojmë që dje u shty ndeshja e Serie A, mes Atalantës dhe Fiorentinës. Akoma nuk është caktuar se kur do mbahet takimi, për shkak edhe të kalendarit të ngjeshur.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts