Kosova

Digjet automjeti i zyrtarit serb në veri në Kosovë, detaje

digjet automjeti i zyrtarit serb ne veri ne kosove detaje
digjet automjeti i zyrtarit serb ne veri ne kosove detaje

Automjeti i një polici hetues të Policisë së Kosovës, i nacionalitetit serb, është djegur në Mitrovicën e Veriut.

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshani tha se ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 05:00.

Si pasojë e zjarrit pati vetëm dëme materiale, pasi automjeti me targa serbe, e cila u dogj tërësisht.

Njësitet e zjarrfikësve dolën menjëherë në vendin e ngjarjes.

Policia po punon për t’i zbuluar rrethanat e kësaj ngjarjeje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts