Sport

Dinamo “rrëmben” 3 pikë, një gol vendos ndeshjen ndaj Teutës

dinamo rremben 3 pike nje gol vendos ndeshjen ndaj teutes
dinamo rremben 3 pike nje gol vendos ndeshjen ndaj teutes

Dinamo fitoi minimalisht 1-0 ndaj Teutës në ndeshjen e kampionatit të luajtur në “Air Albania”. Durrsakët fituan penallti në minutën e 33-të pas një kontakti Smaçi-Daja. Portieri Sali ndali Peposhin, por 11-metërshi u përsërit pasi pati hyrje të lojtarëve në zonë.

Gjithsesi, Sali u kthye sërish në protagonist, pasi e neutralizoi përsëri sferën. Në pjesën e dytë, skuadrat u treguan të kujdesshme, për shkak të frikës nga pësimi i golit. Dinamo ia doli falë golit të Denisson në fund.  Me këtë rezultat, dinamovitët janë në vendin e katërt me 42 pikë. Teuta është në vendin e shtatë me 34 pikë.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts