Bota

Djali i tij kreu masakër në një shkollë në Miçigan, babai dënohet për vrasje nga pakujdesia. Ja roli i tij

djali i tij kreu masaker ne nje shkolle ne micigan babai denohet per vrasje nga pakujdesia ja roli i tij

Babai i një agresori në shkollën e Miçiganit, i cili vrau katër studentë, është dënuar për vrasje nga pakujdesia. Në gjyq u dëgjua se James Crumbley, 47 vjeç, kishte injoruar nevojat e shëndetit mendor të djalit të tij 15-vjeçar, duke i blerë atij pistoletën që përdori në sulmin e nëntorit 2021.

Juria diskutoi pak më shumë se një ditë përpara se të merrte vendimin. Jennifer Crumbley, si dhe gruaja e tij, do të dënohen muajin e ardhshëm për të njëjtat akuza.

James Crumbley ishte në gjykatë të enjten në mbrëmje për vendimin dhe dukej se tregoi pak reagim teksa u lexua vendimi.

Djali1
Djali1

Çështja kundër Crumbleys shënon herën e parë që prindërit akuzohen për vrasje nga pakujdesia për rolin e fëmijës së tyre në ngjarje me të shtëna armësh në SHBA.

Djali i tyre, Ethan, vrau nxënësit e tjerë Tate Myre, 16 vjeç; Hana St Juliana, 14; Madisyn Balduin, 17 vjeç dhe Justin Shilling, 17. Shtatë persona u plagosën gjithashtu nga të shtënat. Ethan po vuan dënimin me burgim të përjetshëm, pa lirim me kusht.

(BalkanWeb) 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts