Shqiperia

“Duhet të bëjmë shumë më shumë”, Rama takim me strukturat e PS në Vlorë: Duhet të marrim mbrapsht rritje ekonomike më të madhe

duhet te bejme shume me shume rama takim me strukturat e ps ne vlore duhet te marrim mbrapsht rritje ekonomike me te madhe
duhet te bejme shume me shume rama takim me strukturat e ps ne vlore duhet te marrim mbrapsht rritje ekonomike me te madhe

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me strukturat e Partisë Socialiste në qytetin e Vlorës, ku ka prezantuar edhe prefektin e ri të qarkut, Vangjel Tavon.

Rama u shpreh se PS fiton vetë në Vlorë dhe se nuk është çështje nëse socialistët fitojnë apo jo në qytetin bregdetar, por se çfarë do të bëjnë me fitoren.

Sipas kreut të qeverisë ajo që duhet të merret mbrapsht nga Vlora dhe gjithë vendi është një rritje ekonomike më e madhe, për të cilën duhet të bëhet “shumë më shumë”.

“Në Vlorë trëndafili fiton vetë, por çështja nuk është nëse fitojmë apo jo, por çfarë bëjmë me fitoren. Ajo që duhet të marrim mbrapsht nga Vlora dhe gjithë vendi është një rritje ekonomikë më e madhe, ndaj duhet të bëjmë më shumë, shumë më shumë”, u shpreh Rama.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts