Lifestyle

“E dua mjekësinë kineze dhe…”, Rita Ora: Kur kam atak paniku, thjesht marr frymë dhe shtrihem diku për…

e dua mjekesine kineze dhe rita ora kur kam atak paniku thjesht marr fryme dhe shtrihem diku per
e dua mjekesine kineze dhe rita ora kur kam atak paniku thjesht marr fryme dhe shtrihem diku per

Rita Ora foli për sulmet e panikut që ka dhe çfarë bën për t’u përballur me to çdo herë.

Në një intervistë në podcastin ‘Brave New World’, ylli i popit foli sinqerisht për betejat e saj me shëndetin mendor, ndërsa zbuloi se ajo ka ‘mësuar të njohë’ shenjat e një sulmi paniku pasi i ka përjetuar ato për shumë vite.

Ylli i popit tha se ajo kënaqet rregullisht në sauna me rreze infra të kuqe 40-minutëshe të ndjekura nga një zhytje e ftohtë ose dush. Për sulmet e panikut ajo përdor metoda të mjekësisë kineze për të kontrolluar simptomat si dhe akupunkturën.

“Kam shumë ankth, por mendoj se të gjithë në vendin tim e kanë, të jem i sinqertë. Mendoj se tani është shumë bukur që biseda për gjithë këtë është hapur dhe ka ditë që janë më të mira se të tjerat ”, tha këngëtarja. Tani kam mësuar të njoh kur “po vjen” një sulm paniku. Më parë ende ndihesha sikur ishte diçka e huaj për mua. Unë bëj shumë akupunkturë dhe thjesht marr frymë dhe shtrihem diku për rreth 20 minuta. Unë e dua mjekësinë kineze dhe përpiqem të inkorporoj shumë metoda të ndryshme”, vuri në dukje ajo.

Siç raportohet nga Daily Mail, këngëtarja kishte ndarë vështirësitë e saj me shëndetin e saj mendor përmes teksteve të albumit të saj të tretë “You and I” i cili u publikua në vitin 2023, duke zbuluar se ajo iu nënshtrua trajtimit gjatë viteve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts