Lifestyle

E pazakontë në Kosovë, nëna e re lind katër fëmijë. Mësoni gjininë e tyre (FOTO)

e pazakonte ne kosove nena e re lind kater femije mesoni gjinine e tyre foto
e pazakonte ne kosove nena e re lind kater femije mesoni gjinine e tyre foto

Një nënë nga Podujeva e Kosovës ka lindur katërnjakë.

Sipas një njoftimi të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (ShSKUK) bëhet e ditur se nëna me inicialet D. S., 26 vjeçare, ka lindur me operacion, në kujdes shëndetësor të mjekëve, mamive dhe infermierëve. “Tre fëmijë janë të gjinisë mashkullore dhe një e gjinisë femërore.

Nëna bashkë me fëmijët janë në gjendje të mirë shëndetësore. Tani fëmijët janë nën përkujdesje të stafit mjekësor në Klinikën e Neonatologjisë, ku janë duke marrë trajtimet e nevojshme”, thuhet në njoftim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts