Lifestyle

“E përdor djalin për…”- Historia e debatit të Meriton Mjekiqit me ish-partneren, marrëdhënia që përfundoi me kërcënime

e perdor djalin per historia e debatit te meriton mjekiqit me ish partneren marredhenia qe perfundoi me kercenime
e perdor djalin per historia e debatit te meriton mjekiqit me ish partneren marredhenia qe perfundoi me kercenime

TIRANE

Që në futjen e tij në “Big Brother”, Meriton Mjekiqi kërkoi vajza të bukura. Ndaj të shumtë ishin ata që menduan se lidhja mes tij dhe një prej konkurrentëve do të ndodhte shumë shpejt. Dhe duhet thënë se publikut nuk u gaboi “nuhatja”, vetëm se e përzgjedhura ishte pikërisht Ilnisa, gazetarja, e cila u fut në shtëpi si mama “single”, 8 vite më e madhe se ai.

Çifti tashmë ka nisur të shfaq edhe momentet e tyre erotike, ku nuk i kanë kursyer puthjet e nxehta, apo edhe prekjet përpara kamerave. Ilnisa, e cila nga publiku është përzgjedhur dhe si e preferuar javën e shkuar, ka treguar disa detaje për jetën e saj private. Ndërkohë që nga ana tjetër, Meritoni, është treguar më diskret, duke mos zbuluar shumë shkruan Panorama Plus.

Megjithatë, të gjithë e dimë, që moderatori dhe këngëtari është babai i një djali. Ashtu si të gjithë e mbajnë mend konfliktin që ai pati me nënën e djalit të tij. Madje, Meritoni pranoi t’i jepte atësinë djalit, vetëm pasi i bëri dhe testet përkatëse, duke e çuar këtë konflikt edhe më tej.

Historia e Meriton Mjekiqit 8 vite me parë me ish-partneren, Egestën, ishte historia që përsëritej në “showbizz”-in e Kosovës. Në atë kohë vetëm 21 vjeç, Meriton Mjekiqi, i cili u bë i njohur për publikun shqiptar gjatë spektaklit “Dance with me” si partner i Rovena Stefës, u nda nga e dashura shtatzënë, vetëm një muaj pasi ua prezantoi ndjekësve në “Instagram”.

Ai postoi në rrjetet sociale një foto të partneres në muajt e fundit të shtatzënisë, duke marrë shumë urime në një ditë, edhe për historinë sekrete të dashurisë, por edhe për faktin që do të bëhej baba për herë të parë në moshën 21-vjeçare. Por, ndarja e Meritonit nga partnerja e tij, Egesta, nuk ka qenë e paqartë pasi dyshja janë përplasur edhe publikisht, ku kanë hedhur edhe akuza ndaj njëri-tjetrit.

Egesta shprehej disa vite më parë se Meritoni ishte vetëm “babai biologjik” i Loarit, pasi nuk e kishte takuar asnjëherë, madje nuk i kishte bërë as një dhuratë për ditëlindje. Deklarata e saj u bë në vitin 2021, pas një interviste të moderatorit në emisionin “NIN”, ku foli për jetën e tij personale, marrëdhënien me ish-partneren dhe djalin e tyre.

“Nuk më intereson mua të kontaktoj me ish-partneren, unë i kam mbyllur muhabetet, e tha edhe vetë ajo. Ajo është ishpartnere, e respektoj si mamin e djalit tim, gjakut tim. Tentoj dhe gjithmonë kam tentuar të kem raporte të mira!”, u shpreh moderatori.

Ai ndër të tjera deklaroi se kontaktonte me djalin e tyre, por reagimet nga ish-partnerja ishin të forta, ndërsa tha se përpiqej në maksimum që të mos bënte gabime, që në të ardhmen djali i tyre mund ta kryqëzonte si baba. Por, në lidhje me këtë rrëfim, reagoi ish-partnerja e Meritonit për të rrëfyer version e saj të situatës. Mbrëmjen e së martës, ish-e dashura e Meritonit, Egesta, tregoi se në fakt e vërteta është që ai nuk interesohej aspak për djalin.

“Para së gjithave, desha të bëj një sqarim rreth çështjes lidhur me Meriton Mjekiqin, njëkohësisht babai i djalit tonë, të cilin mund ta quaj baba ‘biologjik’. E përdor këtë term, pasi që Meritoni asnjëherë nuk e ka takuar djalin e tij ‘live’. Ndërkaq që Loarin, djalin tonë, e përdor vetëm nëpër rrjetet sociale sa për t’i ngritur imazhin vetes së tij. Përderisa mua si nënë dhe familjen time na kërcënon tërë kohën.

Turp! Unë dua të shoh djalin tim të lumtur e të ketë një jetë të qetë. Unë si nënë ndjej përgjegjësi ta mbroj fëmijën tim në të gjitha rrethanat dhe ta ruaj nga çdo e keqe, ta rris me nder dhe në rrugë të drejtë e jo të ndjekë hapat e babait të vet, jetë të degjeneruar e shfrenuar, i cili mendon vetëm famën dhe jetën e tij, nevojat e tij personale mbi atë të fëmijës-evladit. Ndaj kam vendosur të ndahem nga ai e ta rris fëmijën vetë ashtu siç edhe e kam bërë gati tri vite”, ka shkruar ajo.

E që nga ajo kohë, të dy kanë qendruar në heshtje, duke vijuar të bëjnë prindin për djalin e tyre. Sot, Meritoni është gati për të nisur një histori të re dashurie, duke lënë pas një raport të rëndësishëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts