Kosova

E rëndë në Kosovë / Dhëndri tenton të vrasë vjehrrin jashtë gjykatës, policia jep detajet: Konflikti nisi pas mosmarrëveshjeve për…

e rende ne kosove dhendri tenton te vrase vjehrrin jashte gjykates policia jep detajet konflikti nisi pas mosmarreveshjeve per
e rende ne kosove dhendri tenton te vrase vjehrrin jashte gjykates policia jep detajet konflikti nisi pas mosmarreveshjeve per

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku një person ka tentuar të vrasë vjehrrin e tij.

Dhëndri qëlloi me armë zjarri në drejtim të babait të bashkëshortes, duke e plagosur këtë të fundit.

I plagosuri ndodhet në spital ku po merr edhe trajtimin mjekësor.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, tha se i dyshuari është arrestuar dhe i është sekuestruar arma.
“Njësiti i hetimeve të sektorit rajonal DRP Prizren me datën 26.04.2024 ka arritur që të lokalizojë dhe arrestojë të dyshuarit O. M (viti i lindjes 1993, mashkull kosovar shqiptar), hetuesit kanë arritur që të gjejnë dhe sekuestrojnë armën me te cilën dyshohet se është përdor në këtë rast. Arrestimi i tij është bërë me dyshimin se te njëjtit kanë ka gjuajtur me armë zjarri dhe ka plagosur viktimën K. Q (Ish-vjehrrin e tij) nga Dragashi pas një mosmarrëveshje rreth procesit te divorcit ne mes të vajzës së tij dhe të dyshuarit. Rasti ka ndodhur jashtë objektit te gjykatës. Viktima i eshët afruar ndihma mjekësore ne QKMF Dragash dhe pas i njëjti dërgohet ne Spitalin rajonal ne Prizren për tretman mjekësor”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts